Достапни линкови

Иран ќе му помогне на Ирак против милитантите на ИД


Иранскиот Претседател Хасан Рохани вети дека неговата земја ќе го подржи Ирак во борбата против милитантите на Исламската Држава.

Тој на премиерот на Ирак Хајдар ал Абади, кој е во посета на Иран, му ветил продолжување на помошта со воени советници и оружје.

XS
SM
MD
LG