Достапни линкови

Новиот претседател на Авганистан ќе ја посети Кина


Авганистанскиот претседател Аѓраф Гани ќе ја посети Кина следната недела.

Тоа е прва официјална посета на Гани на некоја земја откако стана претседател минатиот месец.

Тој во Кина ќе потпишел повеќе договори за соработка.

XS
SM
MD
LG