Достапни линкови

Груевски - комуникација со СДСМ, но без успех


Премиерот Никола Груевски денеска потврди дека во изминатиот период имало одредена комуникација меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, но оти средбите не вродиле со успех.

„Во целото ова меѓувреме имаше одредени комуникации на различни нивоа меѓу двете партии, но, за жал, без успех. Ние сме секогаш отворени за средба“, изјави премиерoт Груевски.

XS
SM
MD
LG