Достапни линкови

МО ја поддржува денешната акција на МВР


Министер за одбрана, Зоран Јолевски.

Министерството за одбрана преку соопштение вели дека ја поддржува истрагата која ја спроведува Министерството за внатрешни работи и целосно е отворено за соработка со оваа институција за расветлување на случајот. Коментарот на Министерството уследи по денешната полициска акција во која се приведени осум поранешни функционери од одбраната и бизнисмени, осомничени дека проневериле неколку милиони долари.

Министерстото се воздржува од понатамошни коментари.

XS
SM
MD
LG