Достапни линкови

Приведени поранешни функционери од одбраната и бизнисмени


Министерството за внатрешни работи утринава во полициска акција приведе осум поранешни функционери од одбраната и бизнисмени кои се сомневаат дека проневериле неколку милиони долари, јавува МИА.

Тие се товарат дека криминалот го направиле при сервисирање на хеликоптери.

Акцијата се уште е во тек и МВР повеќе детали ќе соопшти во текот на денов.

XS
SM
MD
LG