Достапни линкови

Плевнелиев - Не се размислува за нови избори


Бугарскиот претседател Росен Плевнелиев.

Јас не размислувам за варијантата за нови избори во Бугарија, изјави бугарскиот претседател Росен Плевнелиев.

Според него, недозволиво е да се оди на нови избори во јануари и февруари, имајќи ја предвид желбата на народот. Тој вели дека народот многу јасно го посочи правецот, а тоа е спроведување реформи и избор на стабилна влада.

XS
SM
MD
LG