Достапни линкови

Русија со критика до ЕУ за молкот за Украина


Рускиот народен правобранител, Ела Памфилова, ја критикуваше Европската унија дека го игнорира страдањето на луѓето во источна Украина. Таа во интервју за руски медиум, вели дека иако ЕУ се поставува како икона во почитување на човековите права, демократијата и слободата на говорот, сепак отворено преферира да ја игнорира ситуацијата во југоисточна Украина. Таа додава и дека европските медиуми за сè ја обвинуваат Русија.

XS
SM
MD
LG