Достапни линкови

Шпанската болничарка веќе немала вирус на ебола


Тереза Ромеро

Шпанската болничарка која беше првото заразено лице со ебола надвор од Африка, веќе го нема тој вирус, соопштија шпанските власти, наведувајќи дека тоа го покажале најновите медицински анализи. 44 годишната Тереза Ромеро на 6 октомври беше сместена во болница поради симптоми на ебола. Таа беше дел од медицинскиот тим кој се грижел за шпанскиот мисионер во западна Африка кој почина од ебола.

XS
SM
MD
LG