Достапни линкови

Уапсен градоналникот на Загреб Милан Бандиќ


Милан Бандиќ

Загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ бил уапсен синоќа под сомневање за корупција, јави Хрватската радио телевизија. Во соопштението на хрватската полиција пак се наведува дека биле упасени повеќе лица поради незаконски дејства во градската управа, како и во фирмата Загрепски холдинг, но притоа не се прецизира идентитетот на приведените. Полицијата додава дека апсењето следело по неколкумесечна истрага.

XS
SM
MD
LG