Достапни линкови

Молотови коктели врз зграда во Митровица


Во северниот дел на Митровица синоќа биле фрлени три молотови коктели врз една зграда во која биле сместени некои општински служби. Во нападот немало повредени, но била причинета материјална штета. Зградата која се наоѓа на патот до мултиетничкото село Суви До и порано била цел на слични напади, јавуваат српските медиуми.

XS
SM
MD
LG