Достапни линкови

Времето денеска, сончево со локална облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и претежно тивко. По одделни котлини можна е појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG