Достапни линкови

Во Полска уапсени руски шпиони


Полски пратеник Марек Биернацки по седница на собранискиот комитет за разузнавање изјави дека двајца мажи се уапсени под сомнение за шпионажа во корист на руските разузнавачки информации. Станувало збор за полски офицер и адвокат во Варшава.

XS
SM
MD
LG