Достапни линкови

Во бомбашки напад во Египет убиени двајца полицајци


Египетската државна телевизија објави дека во бомбашки напад што се случил во провинцијата Синај на северот на земјата двајца полицајци загинале додека двајца други биле ранети. Пред неколку денови бомба екслодира во близина на египетскиот Врховен суд во Каиро при што беа повредени 12 лица. Ваквите инциденти зачестија во Египет по воениот пуч во минатата година кога беше соборен од власт претседателот Мухамад Морси.

XS
SM
MD
LG