Достапни линкови

Времето денеска, променливо облачно


Во Македонија времето ќе биде променливо облачно со слаб, а на повисоките места умерен, претежно западен ветер. Во северните делови е можен и краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 20 до 25 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северен ветер и со услови за краткотраен дожд. Утринската температура до 12, а дневната до 22 степена.

XS
SM
MD
LG