Достапни линкови

Путин пристигна во Белград


Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград. Тој на белградскиот аеродромот беше пречекан од неговиот српски колега Томислав Николиќ. Во руската делегација се и министерот за енергетика Александар Новак, претседателот на „Газпром“ Алексеј Милер и други руски функционери.

XS
SM
MD
LG