Достапни линкови

Спасувачка мисија после лавина во Непал


Спасувачките екипи во Непал продолжуваат со потрагата по исчезнатите планинари кои се затрупани од лавина. Во невремето загинаа најмалку 20 луѓе. Се очекува бројот на жртви да се зголеми, зошто голем број на луѓе се водат за исчезнати. Спасувачките екипи се фокусирани на област во близина на Анапурна, десетата највисока планина во светот.

XS
SM
MD
LG