Достапни линкови

Пентагон: стотици убиени милитанти во Кобани


Портпаролот на Пентагон адмирал Џон Кирби изјави дека во американските воздушни напади околу сирискиот град Кобани загинале стотици милитанти на Исламската држава. Тој сепак не прецизира кога тоа се случило. Американската Централна команда соопшти дека воздушните напади околу Кобани почнале на први овој месец и оти досега биле уништени повеќе позиции на милитантите околу Кобани.

XS
SM
MD
LG