Достапни линкови

Времето денеска, облачно


Времето во Македонија ќе биде облачно. Во крајниот северозападен и крајниот југоисточен дел од земјава ќе има услови за слаб локален дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 21 до 26 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

XS
SM
MD
LG