Достапни линкови

НАТО - нема големо руско повлекување од украинската граница


Kомандантот на НАТО во Европа Флип Бридлов изјави дека Алијансата не ја видела досега големо движење на руските трупи од регионот кој се граничи со источна Украина.

На 11 октомври, имено рускиот претседател Владимир Путин наредил околу 17.600 руски војици да се вратат во своите бази како што наведе Москва, обуката во јужниот дел на Ростов.

XS
SM
MD
LG