Достапни линкови

Протести во Киргистан поради поскапување на струјата


Пет активисти на движењето Нова генерација во Киргистан се приведени по протестите поради поскапувањето на струјата, за околу 50 проценти. Демонстрантите бараат поранешниот министер за енергија да одговара за тоа. Од полицијата во Бишкек велат дека ги уапсиле активистите оти протестот не бил најавен.

XS
SM
MD
LG