Достапни линкови

Обама: светот не е доволно ангажиран против еболата


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека светот не прави доволно во борбата против еболата. Тој најави дека ќе изврши притисок врз лидерите на други земји повеќе да се ангажираат во справувањето со оваа заразна болест. Во меѓувреме, Светската здравствена организација соопшти дека епидемијата продолжува да се шири во Гвинеја, Сиера Леоне и Либерија и оти би можело од еболата неделно да се заразуваат и по 10 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG