Достапни линкови

Времето денеска, променливо


Во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Во претпладневните часови ќе им зголемена облачност, а по котлините и речните долини магла која се очекува да се намали во попладневните часови Утринската температура ќе се движи од девет до 13, а дневната од 24 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и претежно тивко, но и со појава на магла. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

XS
SM
MD
LG