Достапни линкови

Продолжуваат демонстрациите во Хонг Конг


Полицијата во Хонг Конг денеска со употреба на солзавец се обиде да ги растера демонстрантите од пред седиштето на Владата, но откако не успеа, се повлече. Демонстрантите, главно студенти, го продолжуваат протестот поради намерата на Кина да ги контролира кандидатите за претседател на Хонг Кон на изборите во 2017-та година.

XS
SM
MD
LG