Достапни линкови

Американец убиен во Ријад


Во главниот град на Саудијска Арабија, Ријад, бил застрелан еден американски државјанин, а уште еден бил ранет. Полицијата го ранила напаѓачот кој потоа бил уапсен. Не се познати мотивите за нападот, а напаѓачот бил саудијски државјанин, роден во Соединетите Држави.

XS
SM
MD
LG