Достапни линкови

По протестите во Украина најмалку 50 приведени


Најмалку 50 луѓе се приведени по судирот меѓу демонстрантите и полицијата пред украинскиот парламент. Демонстрантите се обиделе да го поминат полицискиот кордон и да влезат во Парламентот. Демонстрантите бараат собранието на дневен ред да го стави нацрт законот со кој за народни херои ќе се прогласат припадниците на националистички герилски организации за време на Втората светска војна.

XS
SM
MD
LG