Достапни линкови

Во два напади во Авганистан, шест жртви


Најмалку осум луѓе се убиени во два одвоени напади во Авганистан, соопштија тамошните власти. Во напад на полициска станица во провинцијата Логар се убиени шест полицајци, соопштија локалните власти. А во другиот напад биле убиени двајца цивили. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападите. Овие напади доаѓаат еден ден по битката во провинцијата Сар – е - Пул во која загинаа 23 милитанти и 14 авганистански војници.

XS
SM
MD
LG