Достапни линкови

Осум лица убиени во кинескиот регион Ксинџијанг


Осум лица се убиени во проблематичниот кинески регион Ксинџијанг. Радио Слободна Азија јави дека двајца етнички Ујгури убиле тројца полицајци и тројца претставници на владините сили пред да бидат застрелани. Тие ги убиле полицајците и претставниците на владините сили како одмазда за нивниот брат кој починал додека бил во притвор.

XS
SM
MD
LG