Достапни линкови

Двајца курдски бунтовници се повредени при експлозијата на камион бомба во близина на Кобани. Милитанти на Исламската држава го активирале експлозивот за да го расчистат патот
кон северната страна на Кобани, кој се наоѓа во близина на турската граница. Но Курдските борци се спротивставуваат на нападите од ИД. Курдските борци имаат помош од воздушните напади на коалицијата предвoдена од САД.

XS
SM
MD
LG