Достапни линкови

Полицијата во Хонг Конг ги отстранува барикадите


Полицијата во Хонг Конг денеска почна да ги отстранува барикадите што ги подигнаа продемократските демонстранти кои две недели имаа окупирано неколку места во градот. Тие бараат од кинеските власти во Пекинг да гарантираат целосна демократија во Хонк Конг кој порано беше британска колонија, но сега е вратен под контрола на Кина.

XS
SM
MD
LG