Достапни линкови

Две лица загинаа при уривање на спортски авион кај Нови Сад


Две лица загинаа во пад на спортски авион на аеродромот „Бачки Јарак“ во близина на Нови Сад. Во несреќата загинале пилотот и неговиот сопатник.

Авионот бил новиот „SkyLeader 600“, кој учествувал во церемонијата на отворање на новиот аеродром.

XS
SM
MD
LG