Достапни линкови

Временска прогноза - сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер, по одделни котлини, претпладне со појава на магла.

Температурата ќе се движи од 19 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG