Достапни линкови

Горбачов во болница


Михаил Горбачов

Руските медиуми јавуваат дека поранешниот советски лидер Михаил Горбачов бил хоспитализиран. Притоа не се наведувуваат детали за причините за неговата влошена здравствена состојба. 83 годишниот Горбачов стана лидер на Советскиот сојуз во 1985 година и беше главен заговорник на политичките и економските реформи, познати како „гласност“ или „перестројка“.

XS
SM
MD
LG