Достапни линкови

Времето денеска, сончево


Времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од источен правец. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 19 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG