Достапни линкови

Кремљ лут поради казната затвор за Устинов во САД


Arhiva

Москва луто реагираше на казната за Дмитриј Устинов, русин, кој призна дека го прекрил законот за контрола врз оружјето во САД во Јули.

Тој е осуден на 3 години за пренесување на оружје што е забрането со американскиот закон. Во затвор ке остане уште околу година и половина бидејќи толкав период веке е во затвор.

XS
SM
MD
LG