Достапни линкови

Лустрирани академик и поранешен советник на МАНУ


Macedonia - Lustration, personal file, illustration - N/A

Две лица, член на МАНУ, и еден поранешен директор на една од скопските гимназии, а подоцна советник во Академијата, денеска се прогласени за соработници со тајните служби. Двајцата лустрирани се живи и во рок од три дена нивните имиња и документите ќе бидат објавени на веб-страната на Комисијата за верификација на фактите.

XS
SM
MD
LG