Достапни линкови

ДПА на конгресот ќе решава за враќање во Собранието


На конгресот во недела на 12 октомври ДПА треба да донесе одлука за враќање во Собранието, најави денеска Луан Треси, портпарол на партија, по средбата на лидерот на партијата Мендух Тачи со евроамбасадорот Аиво Орав. Н крајот на оваа недела органите на партијата ќе се состанат и ќе донесат одлука за враќање на ДПА во Собранието, изјави Треси.

XS
SM
MD
LG