Достапни линкови

Марш со барање акција за масакрот во Мексико


Илјадници луѓе маршираа во главниот град на Мексико со барање до владата да открие што се случило со десетиците исчезнати студенти за кои се страхува дека биле масакрирани од членови на банди или полицијата. Студенти во колеџот за учители во Игуала во државата Гуереро исчезнале откако тие се судриле со полицијата на 26 минатиот месец. Во текот на изминатиот викенд била откриена масовна гробница полна со делови од човечки тела.

XS
SM
MD
LG