Достапни линкови

САД ја заоструваат контролата на патниците поради еболата


Соединетите Држави соопштија дека патниците кои доаѓаат од земји во кои има епидемија на ебола, ќе се соочат со заострени мерки на контрола. Департментот за национална безбеност денеска објави дека наредил строга контрола на потенцијалните заболени патници од ебола.

Во меѓувреме, болницата во Тексас соопшти дека починал првиот пациент со ебола во Соединетите Држави.

XS
SM
MD
LG