Достапни линкови

Експлозија на бомба во јужен Авганистан, 5 жртви


Најмалку пет лица се убиени во експлозија на автомобил-бомба во јужен Авганистан, во провинцијата Хелманд.

Официјални лица изјавија дека нападот бил насочен кон поранешен шеф на локалната полиција. Возилото експлодира во близина на неговата куќата во главниот град на покраината Лашкар Гах. Поранешниот шеф на полицијата и 18 други лица се повредени во нападот. А загинати се полицајци и цивили. Никој веднаш ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG