Достапни линкови

Земјотрес, со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала, го погоди северниот дел на Мексико. Засега нема извештаи за штета или повредени. Американскиот центар за геолошки истражувања соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во Заливот на Калифорнија, околу 120 километри југозападно од градот Ел Дорадо.

XS
SM
MD
LG