Достапни линкови

Студентските протести во Србија без договор


Студенти на универзитетите во Србија денеска пред Министерството за образование во Белград одржаа протести со барања, меѓу кои, да не се укине шестиот испитен рок и да се овозможи буџетско финансирање на продолжена година.

Студентските протести ба закажани и во други градови..Преседателот на Студентската конференција на Универзитети во Србија, Данило Јеремиќ најави ќе протестираат се додека не се исполнат нивните барања.

XS
SM
MD
LG