Достапни линкови

Почувствуван земјотрес во Скопје


Macedonia - In Skopje earthquake registered an intensity of 3 to 4 degrees on the European scale. 06.10.2014

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван во Скопје и околината денеска во 12 часот и 45 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија Скопје.

Епицентарот на земјотресот е на околу 20 километри северно од Скопје и потекнува од скопското епицентрално подрачје.

XS
SM
MD
LG