Достапни линкови

Времето денеска: облачно со локален дожд


Во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а можна е и ретка појава на грмежи во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 14, а дневната од 14 до 20 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремен дожд и со температура до 20 степени. Од среда следува период на стабилно, суво и потопло време.

XS
SM
MD
LG