Достапни линкови

Во Русија забранети јавни собири ноќе


Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша измените во законот за протести и јавни собири, со кои се забрануваат демонстрации и јавни собири ноќе, односно од 22 часот до 7 наутро. Исклучок се одбележувањата на историски датуми и културни настани.

XS
SM
MD
LG