Достапни линкови

Пресуда за случајот „Шпион“


Случајот „Шпион“, денеска треба да има завршница. Се очекува Кривичниот суд да ја изрече пресудата за првата шпионска афера во Македонија. Обвинетите во случајот побараа ослободителна пресуда. Во судскиот процес се обвинети 19 луѓе. Тие се товарат за злосторничко здружување, шпионажа, злоупотреба на службената положба и уцена.

XS
SM
MD
LG