Достапни линкови

Времето денеска, врнежливо и ветровито


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни, посебно во западните и јужните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер, кој ќе биде повеќе изразен во западните подрачја. Дневните температури ќе се движат од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време со температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG