Достапни линкови

Денеска облачно време со дожд


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во јужните и западните делови. Во северниот дел од земјава ќе има подолги сончеви периоди, а врнежи во овие денови се очекуваат во попладневните часови. Ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Утринската температура се движи од шест до 14, а дневната од 13 до 19 степени.

XS
SM
MD
LG