Достапни линкови

Денеска променливо облачно време


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во западните и јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.Утринската температура се движи од пет до 14, а дневната од 19 до 22 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви период и со слаб ветер од североисточен правец.

XS
SM
MD
LG