Достапни линкови

Еди Рама во овој месец во посета на Белград


Албанскиот премиер Еди Рама, на 22-ри овој месец ќе го посети Белград, е соопштено денеска во Тирана. Рама ќе бара Србија да го признае Косово, а ќе биде разговарано и за ситуацијата во Прешево. Албански премиер не бил во посета на Белград од 1948-ма година, односно од посетата на Енвер Хоџа и средбата со Тито во Белград, по што беа прекинати односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG