Достапни линкови

Во Хонг Конг продолжуваат про - демократските протести


Во Хонг Конг шести ден по ред продолжуваат про - демократските демонстрации.

Власта назначи преговарач со студентите на неколку минути пред полноќ, рок кој демонстрантите и го поставија на владата да одговори на нивните барања.

Демонстрантите бараат Пекинг во 2017 година да овозможи слободни избори во Хонг Конг.

XS
SM
MD
LG